Urząd Miejski w Gdańsku IID ze RPW/250890/2024 P JJ Data: 2024-06-12 Urząd Miejski w Gdańsku Wydział Pism i Ewidencji XXXI -Ę Do Dyrektora Biura Rozwoju Gdańska pola 007-14 ul. Wały Piastowskie nr. 24 1499/06 OCh Zwracam się w imieniu mieszkańców ul. Kopalniana (numery nieparzyste 5-23) do Biura Rozwoju Gdańska z prośbą o podjęcie działań umożliwiających zmianę planu zagospodarowania przestrzennego zatwierdzonego uchwałą nr. XXII/624/04 Rady Miasta Gdańska z dnia 25.03.2004 r. W obecnych planach nasze domy są przeznaczone pod usługi, dlatego zwracamy się z prośbą o zmianę zapisów planów zagospodarowania przestrzennego z usług na mieszkalne. Domki Fińskie są kameralnymi budynkami typowo mieszkalnymi. Typ i charakter zabudowy zajmowanego przez nie terenu objęto warunkami ochrony środowiska kulturowego jako zabytki. Mieszkamy w tych domach od początku, niektórzy od kilkudziesięciu lat od urodzenia, dlatego bardzo zależy nam na zmianie z usług na mieszkalne. Bardzo prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej serdecznej prośby. Pozostając z szacunkiem do naszych władz.
E Gdańskdn 17. 06. EOC Do Dyrekcji Biura Rozwoju Gdańska Wniosek do Studium Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Miasta Gdańsk My mieszkańcy ul. Kopalniana zwracamy się z prośbą o uwzględnienie naszego wniosku. Uprzejmie wnioskujemy o wykreślenie nowoprojektowanego studium zapisów mówiących o rezerwacji terenu przebiegającego przez nasze ogrody z bardzo blisko położonymi domami – przyszłą drogą Nowa Kościuszki. Uważamy, wraz z sąsiadami, którzy podpisali się w załączniku, że tak szeroka trasa w tym miejscu nie jest potrzebna ze względu na istnienie niedawno zbudowanej Nowej Słowackiego, która przejęła największy ruch samochodowy. Plany Nowej Kościuszki w tym miejscu sięgają do XX wieku, są tylko przedłużane, obecnie mamy XXI wiek i dalej jako mieszkańcy jesteśmy w próżni, gdyż do tej pory przez te kilkadziesiąt lat droga nie została wybudowana. Naszym zdaniem ta droga nie jest aż tak bardzo potrzebna. Proszę mieć na uwadze również zanieczyszczenie środowiska, jakie się z tym wiąże. Domy te są wpisane jako zabytki. Chcielibyśmy zadbać o nasze domy i je remontować, ale w obecnych planach nie mamy możliwości inwestowania, gdyż są one przeznaczone pod usługi. Mieszkamy w tych domach ponad 60 lat z rodzinami i jesteśmy z nimi emocjonalnie związani. Dlatego proszę potraktować naszą prośbę humanitarnie i wykreślić nowoprojektowane zapisy studium dotyczące przyszłej drogi.