Składam wniosek o opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla Górnego Wrzeszcza, a w szczególności dla obszaru Manhattanu (sam budynek Galerii, Dom śś Kupca oraz budynek Aioli). Pojawiające się w mediach doniesienia o możliwych wyburzeniach wskazanych tu budynków i budowie wysokościowców budzi obawę o utratę dotychczasowego charakteru dzielnicy - zarówno w sensie architektonicznym, jak i społecznym. Jako mieszkanka Wrzeszcza cenię sobie jego ludzką skalę i odkrywaną w ostatnich latach urodę architektury z lat 60tych. Budynek galerii Manhattan natomiast postrzegam jako ikonę lokalnej (!) architektury postmodernistycznej lat 90 (świetnie wpisaną w ludzką skalę dzielnicy). Stał się on w ostatnich latach ulubionym miejscem spotkań i różnych aktywności mieszkańców. Zastąpienie go kolejnym wieżowcem z funkcją mieszkalną lub biurową byłoby niepowetowaną stratą nie tylko dla tkanki urbanistycznej dzielnicy, ale i powstałej tu wspólnoty.
Szczegóły wniosku W4127
·
127 słów
·
Przeczytasz w 1 minut