Szczegóły wniosku W4128

· 119 słów · Przeczytasz w 1 minut

Boisko pod Wierzbami należy za wszelką cenę zachować, ponieważ jest to teren o ogromnej wartości społecznej. Ratujmy drzewa na Dolnym Mieście. Nie wolno ich wycinać pod żadnym pozorem. Śródmieście w szczególności potrzebuje zieleni! Każdy plan, remont czy budowa powinny być zaplanowane tak, aby nie uszkadzać drzew, a te zasady muszą być ściśle przestrzegane i egzekwowane, nawet kilka lat po zakończeniu inwestycji. Opływ Motławy powinien być objęty szczególną ochroną przyrodniczą! Inwestycje w Śródmieściu muszą być zrównoważone, aby służyły również mieszkańcom. Należy ograniczyć inwestycje hotelarskie i pod wynajem, wspierać mieszkalnictwo i wynajem długoterminowy. Jestem przeciwna Partnerstwu Publiczno-Prywatnemu na Dolnym Mieście w obecnym kształcie. Największym beneficjentem jest obecnie deweloper, a większość zaplanowanych działań ‘społecznych’ albo nie ma sensu, albo służy wyłącznie deweloperowi.