Szczegóły wniosku W4133

· 139 słów · Przeczytasz w 1 minut

Należy za wszelką cenę zachować Boisko pod Wierzbami, to jest tak bezenny społecznie teren. Druga kwestia to drzewa na Dolnym Mieście. Pod żadnym pozorem nie ; powinno się ich wycinać. Szczególnie Śródmieście potrzebuje drzew! Każdy plan, remont, budowa powinna być zaplanowana tak by nie uszkodzić drzew i powinno to być pilnowane i egzekowane, nawet parę lat po zakończeniu inwestycji. Opływ Motławy jako ostatnie tak unikatowe krajobrazowo i przyrodniczo miejsce powinno być pod szczególną ochroną. Aktualne rewitalizacje odbyły się z naruszeniem prawa, co zostało stwierdzone przez sąd i Miasto nic z tym nie zrobiło. Jestem również przeciwna PPP na Dolnym Mieście w obecnym kształcie. Największym beneficjentem obecnie jest Deweloper a większość zaplanowanych działań ‘społecznych’ albo nie ma sensu albo służy stricte deweloperowi. Inwestycje w Śródmieściu należy zbalansować, tak by służyło też mieszkańcom. Ograniczenie inwestycji hotelarskich i pod najem (wzorem Berlina).