Droga “Ku Ujściu” prowadząca na ulicę De Plelo - wnioskuje o wpisanie poniższych działek do strefy planistycznej SK - strefa komunikacyjna w planie ogólnym m. Gdańska. Ma to na celu: 1 Poprawa ciągu komunikacyjnego i zmiana w miejską drogę. nawierzchnia jest obecnie typu kocie łby. Z dziurami. 2 Wyznaczenie chodnika i części przeznaczonej dla ruchu rowerowego 3 Byłby to równocześnie dojazd do Twierdzy Wisłoujście - otwartej ponownie po 3 letnim remoncie 4 Przyszłościowo komunikacja miejska (autobusy MZK) mogłaby korzystać z wyremontowanej drogi - w minionych latach odstąpiono z wjazdu pojazdów MZK w te ulice z uwagi na ich zły stan. Zostały nieczynne przystanki. W 2024r otwarta została jednostka Uniwersytetu Morskiego (de Plelo 20). Pracuje tu ponad 100 osób, którzy uprzednio korzystali z komunikacji miejskiej/rowerów. W obecnej lokalizacji dojazd jest utrudniony - MZK nie dojeżdża (przystanek -2 km), brak pobocza, zwiększony ruch ciężarówek TIR z Portu Gdańsk.
Szczegóły wniosku W4442
·
146 słów
·
Przeczytasz w 1 minut